Samlesning – Fra Shakespeare til Knausgård

Fra Shakespeare til Knausgård : 66 klassikere du naturligvis har lest av Janne Stigen Drangsholt og Therese G. Eide (ill.)
Tiden, 2020

Her får du en gjennomgang av 66 klassikere du kanskje har følt du burde ha lest. Nå kan du få et innblikk og kan prate litt løst om uleste klassikere. Du får også tips om hvilke situasjoner og selskap du kan dra frem de ulike bøkene i.

Samlesning av en kandidat til bokbloggerprisen i kategorien «Åpen klasse». En bok om bøker – nærmere bestemt 66 klassikere.

Her var det mange bøker jeg har hørt om, men som jeg ikke kan skryte på meg å ha lest (kun lest 8 av 66).

Veldig godt skrevet med herlig humoristisk tone og snert. Tegningene har enkel strek, men passer godt til innholdet. Og det beste er at jeg føler meg litt tryggere på alle disse klassikerne jeg ikke har lest . God underholdning man lærer noe av også.

The URI to TrackBack this entry is: https://tulleruska.wordpress.com/2021/07/08/samlesning-fra-shakespeare-til-knausgard/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: